Apap to lek, dzięki któremu można zwalczać różnego rodzaju bóle. Zaufały mu miliony Polaków. Jest to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który można przyjmować na czczo, ponieważ nie podrażnia żołądka. Może być lekiem stosowanym w alergiach różnego typu i w połączeniu z innymi lekami. Mogą go przyjmować osoby z nadciśnieniem tętniczym.

Substancją aktywną w leku jest paracetamol, który zwalcza bóle głowy, gorączkę podczas przeziębienia i grypy, bole zębów, nerwobóle, bóle mięśni oraz bóle menstruacyjne.

Apap – Tabletki powlekane 500 mg – Dawkowanie

Preparat mogą przyjmować osoby powyżej 12 roku życia w dawce 4 tabletek na dobę oraz osoby dorosłe w dawce 8 tabletek na dobę. Między kolejnymi dawkami należy zachować czterogodzinny odstęp. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Jeżeli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni należy skontaktować się z lekarzem.

Apap Extra – Tabletki powlekane

Apap Extra to preparat, w którym połączone zostały dwa składniki aktywne. Pozwala to na zwalczanie nawet bardzo silnego bólu. Głównymi składnikami leku są: paracetamol – substancja przeciwbólowa, kofeina – wzmacnia działanie paracetamolu i przyspiesza jego początkowe działanie.

Środek pomaga zwalczać bóle głowy i migrenowe bóle głowy, gorączkę, bóle zębów, nerwobóle, objawy przeziębienia w tym bóle gardła, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe oraz bóle menstruacyjne.

Apap Extra – Tabletki powlekane, 50 szt – Dawkowanie

Preparat mogą przyjmować osoby powyżej 12 roku życia w dawce 8 tabletek na dobę. Między kolejnymi dawkami należy zachować czterogodzinny odstęp. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Jeżeli ból utrzymuje się dłużej niż 10 dni, a gorączka dłużej niż 3 dni należy skontaktować się z lekarzem.

Apap Extra – Tabletki powlekane składniki:

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg. Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian. W skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.

Apap Noc – Tabletki powlekane

APAP Noc stanowi połączenie dwóch substancji aktywnych, które pomagają zwalczać silne bóle i ułatwiają zasypianie. Jest to jedyny w Polsce lek, w którego składzie znajduje się paracetamol oraz difenhydramina ułatwiająca zasypianie. Preparat nie uzależnia, a jego działanie nasenne utrzymuje się od 4 do 6 godzin. Można środek stosować w krótkotrwałym leczeniu bólu, któremu towarzyszą problemy z zasypianiem. Stosując taki środek, można zapewnić sobie spokojny sen. Ponadto pomaga zwalczać bóle głowy, gorączkę, bóle występujące podczas przeziębienia i grypy, bole zębów, nerwobóle, bóle mięśni oraz bóle menstruacyjne.

APAP Noc – dawkowanie

Preparat mogą przyjmować osoby powyżej 12 roku życia w dawce 2 tabletek 30 minut przed snem. Nadaje się on do przyjmowania wyłącznie przed snem. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Jeżeli wraz z tym lekiem przyjmowane są inne leki zawierające paracetamol, Apap Noc nie może być podany w dawce więcej niż 4 mg na dobę.

APAP Noc składniki:

Paracetamol w dawce 500 mg oraz chlorowodorek difenhydraminy w dawce 25mg. substancje pomocnicze: skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, stearynian magnezu, skrobia kukurydziana, lak glinowy błękitu brylantowego; w skład otoczki tabletki wchodzą: Opadry blue YS-1-10524, Opadry Clear YS-1-7006.

Apap Fast – Tabletki musujące

Apap Fast to preparat, dzięki któremu można zwalczyć gorączkę w bardzo szybkim tempie. Dostępny jest w postaci tabletek musujących o udowodnionym działaniu. Środek można przyjmować na czczo, ponieważ nie podrażnia żołądka. Może być lekiem stosowanym w alergiach różnego typu i w połączeniu z innymi lekami. Mogą go przyjmować osoby z nadciśnieniem tętniczym.

Apap Fast – dawkowanie:

Preparat mogą przyjmować osoby powyżej 12 roku życia w ilości czterech tabletek na dobę oraz osoby powyżej 16 roku życia, które osiągnęły 50 kg wagi w ilości sześciu tabletek na dobę. Jednorazowa dawka wynosi 1 tabletkę w przypadku osób po 12 roku życia i dwie tabletki po 16 roku życia. W razie kolejności dawkę można powtarzać co 4 godziny. Nie należy przyjmować więcej niż sześciu tabletek na dobę. Preparat należy rozpuścić w połowie szklanki wody.

Apap Fast – składniki:

paracetamol 500mg, kwas L-askorbinowy 300mg. Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Apap Thermal – Plaster rozgrzewający

Apap Thermal to plastry, które należy przykleić w okolicach pleców, mięśni i stawów. Przynoszą wyraźną ulgę we wszystkich bólach tego typu. Można zastosować plaster na to samo miejsce ponownie po upływnie 24 godzin od zastosowania pierwszego plastra. Plaster działa przez 8 godzin rozgrzewając chore miejsca. Maksymalną temperaturę plaster osiąga po 30 minutach od zastosowania.

Apap Thermal – Plaster rozgrzewający zastosowanie

Jest to produkt, który mogą stosować osoby powyżej 13 roku życia. Nieprawidłowe stosowanie plastra może spowodować poparzenie skóry, nawet w niskiej temperaturze.

Apap Ice – Chłodzący plaster żelowy

Apap Iceto plastry hydrożelowe, które należy przykleić w okolicach czoła, skroni lub karku. Pomagają zwalczać bóle głowy oraz migrenowe bóle głowy. Zapewniają kojący efekt chłodzący przez 8 godzin. Dzięki efektowi chłodzącemu zwalczają naczynia krwionośne, a co za tym idzie zmniejsza się obrzęk okołonaczyniowy.

Apap Ice – Chłodzący plaster żelowy – zastosowanie

W związku z tym, że plastry mają działanie miejscowe, mogą być stosowane przez kobiety w ciąży. Nie mogą być podawane dzieciom poniżej 12 roku życia. Jeżeli objawy nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.

Apap Junior – O smaku truskawkowo-waniliowym

Apap Junior to preparat, dzięki któremu można zwalczać gorączkę i bóle u dzieci. Zawarta w nim substancja czynna, czyli paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe o bezpiecznym działaniu. Lek dostępny jest o pysznym waniliowo-truskawkowym smaku. Jego formuła nie wymaga popijania. Może być przyjmowany przez dzieci z alergią. Lek można podawać dzieciom powyżej 4 roku życia. Należy podać produkt bezpośrednio pod język.

Apap Junior – dawkowanie

Dzieci, które osiągnęły od 17 do 25 kg wagi mogą przyjąć jednorazowo jedną saszetkę preparatu, a na dobę do czterech saszetek. Dzieci, które osiągnęły od 26 do 40 kg mogą przyjąć jednorazowo dwie saszetki, a na dobę sześć saszetek preparatu. Należy zachować sześciogodzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Jeżeli objawy będą utrzymywały się dłużej niż przez 3 dni, należy zgłosić się do lekarza.

Apap Junior – składniki

1 saszetka zawiera: substancję czynną: paracetamol 250 mg
Ponadto lek zawiera: sorbitol, talk, kopolimer metakrylanu butyl zasadowy, magnezu tlenek lekki, karmelozę sodową, sukraloza, magnezu stearynian, hypromelozę, kwas stearynowy, sodu laurylsiarczan, tytanu dwutlenek, N,2,3-trimetylo-2-(propan-2-ylo) butanamid, symetykon, aromat truskawkowy.

Apap przeziębienie HOT

Apap przeziębienie HOT to lek na przeziębienie i grypę w formie rozgrzewającego napoju o smaku cytrynowym. Zapewnia całkowitą kuracje przeciwgrypową. Działa bardzo szybko. W jego leku zostały połączone dwie substancje aktywne, których działanie zostało wzmocnione witaminą C.

Apap przeziębienie HOT – stosowanie

Stosując ten lek można zwalczyć bóle mięśni, głowy i stawów, a także inne uporczywe dolegliwości pojawiają się podczas grypy i przeziębienia.

1 saszetka zawiera: paracetamol 650mg, kwas askorbowy 50mg, fenylefryny chlorowodorek 10mg, substancje pomocnicze: aspartam (E951), sacharoza

Apap przeziębienie FAST

Apap przeziębienie FAST to lek dostępny w postaci tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie. Pomaga szybko zwalczać objawy przeziębienia i grypy, takie jak gorączka, ból gardła, ból głowy, bóle mięśni i bóle kostno-stawowe.

Apap przeziębienie FAST – składniki:

W składzie leku znajduje się duża dawka witaminy C, która wspiera funkcjonowanie układu odpornościowego.

paracetamol 500mg, kwas L-askorbinowy 300mg. Pozostałe składniki: kwas cytrynowy bezwodny, wodorowęglan sodu, węglan sodu bezwodny, powidon, Makrogol 6000, aromat cytrynowy 135460, sacharyna sodowa, aspartam (E951), aromat cytrynowo-limonowy 135459, magnezu stearynian, sól sodowa fosforanu ryboflawiny.

Apap przeziębienie CAPS

Apap przeziębienie CAPS to lek w postaci kapsułek, które zwalczają objawy przeziębienia i grypy. Pomaga zredukować gorączkę, udrożnia nos i zatoki, likwiduje katar, a także uśmierza ból głowy, mięśni i bóle kostno-stawowe.

Jaka jest Twoja ocena ?
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj opinie