Ibuprofen Forte DOZ, 400 mg, tabletki powlekane, 20 szt. to lek,  który należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Przeznaczony dla dzieci od 12 roku życia i dorosłych, u których występują bóle różnego pochodzenia o nasileniu małym i umiarkowanym, do których można zaliczyć bóle głowy, migreny, bóle zębów, bóle napięciowe, bóle mięśniowe, stawów i kości, bóle towarzyszące grypie i przeziębieniu, nerwobóle. Preparat zmniejsza również gorączkę różnego pochodzenia oraz łagodzi bolesne miesiączkowe. Pierwszą dawką leku jest jedna tabletka. Jeżeli po czterech godzina od jej zastosowania ból nie ustąpi, można przyjąć kolejną. Można zastosować maksymalnie trzy tabletki na dobę. Pomiędzy kolejnymi dawkami powinna zostać zachowana czterogodzinna przerwa. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Preparatu nie należy stosować dłużej niż trzy dni bez konsultacji z lekarzem. Lek należy przyjmować po posiłku, popijając dużą ilością wody. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest m.in. uczulenie na którykolwiek z jego składników, ciężka niewydolność serca oraz skaza krwotoczna.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Jaka jest Twoja ocena ?
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj opinie