Ibuprom RR to nowoczesna tabletka z ultracienką powłoczką i nowoczesnym rdzeniem, która jest w stanie bardzo szybko uwolnić substancje czynną do żołądka. Preparat powinien być podawany podczas ostrych bólów. W jednej tabletce została zawarta maksymalna dawka ibuprofenu dostępna bez recepty. Lek nie zawiera cukru ani laktozy.

Ibuprom RR – zastosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu są ostre bóle o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym, które występują po operacjach. Mogą to być również bóle kostne, mięśniowe, migrenowe i menstruacyjne. Zwalcza również łagodne i umiarkowane bóle różnego pochodzenia, takie jak bóle głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobóle, bóle stawów. Łagodzi również gorączkę.

Jedną dawką preparatu jest jedna tabletka. Na dzień można przyjąć trzy tabletki. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować 4-godzinny odstęp. Preparat przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia. Nie wolno przyjmować leku dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Ibuprom RR – Tabletki powlekane skład:

Substancją czynną leku jest ibuprofen 400 mg.

Substancje pomocnicze to: Skład rdzenia tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, talk, krzemionka koloidalna bezwodna;

Skład otoczki tabletki: alkohol poliwynylowy (E1203), makrogol 3350 (Ę1521), tytanu dwutlenek (E171), talk (E 553b), mieszanina

Ibuprom – Tabletki powlekane

Ibuprom to lek, który pomaga zwalczać bóle różnego pochodzenia. Pomaga szybko wyeliminować dolegliwości, którym towarzyszą ostre bóle. Preparat działa w dwojaki sposób: lokalnie – w miejscu powstawania bólu. Hamuje enzym odpowiedzialny za powstawanie bólu, centralnie – na poziomie centralnego układu nerwowego. Dzięki temu, zmniejsza przewodnictwo i percepcję bólu.

Ibuprom – zastosowanie

Lek działa również przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Pomaga zwalczać bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bolesne miesiączki.

Jedna dawka leku to 1-2 tabletki. Na dzień można zażyć do 6 tabletek zachowując 4-godzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Ibuprom – Tabletki powlekane składniki:

Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 tabletka powlekana zawiera: 200 mg ibuprofenu.

Pozostałe składniki to Rdzeń tabletki: celuloza proszek, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, krospowidon (typ A), krzemionka koloidalna uwodniona, olej roślinny utwardzony;

Skład otoczki: hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, talk, żelatyna, sacharoza, kaofin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), węglan wapnia, guma akacjowa, tytanu dwutlenek (E171), barwnik biały – Opalux White AS 7000, wosk Camauba, tusz czarny – Opacode Black S-1-17823.

Ibuprom Max – 400 mg tabletki drażowane

Ibuprom Max to lek, z którego pomocą można walczyć z najbardziej uciążliwymi bólami. Zawiera podwójną dostępną dawkę ibuprofenu dostępną bez recepty. Może zwalczyć nawet migrenowe bóle głowy. Pomaga zwalczać bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bolesne miesiączki, zmniejsza gorączkę, bóle pourazowe.

Jedna dawka to jedna tabletka. Na dzień można przyjąć do trzech tabletek zachowując 4-godzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 roku życia. Bez konsultacji z lekarzem leku nie należy przyjmować dłużej niż przez 3 dni.

Ibuprom Max skład:

Substancją czynną leku jest ibuprofen. Substancje pomocnicze to: skład rdzenia: laktoza, powidon, skrobia kukurydziana, talk, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna;

skład otoczki: sacharoza, talk, skrobia kukurydziana, tytanu dwutlenek, wosk Camauba, wosk biały.

Ibuprom Max Sprint – Kapsułki miękkie

Ibuprom Max Sprint to najsilniejszy i najszybciej działający lek zwalczający ból. Uwalnia maksymalną dawkę substancji czynnych prawie trzy razy szybciej niż pozostałe leki. Pomaga walczyć z uciążliwymi bólami i stanami zapalnymi. Polecamy jest do stosowania przy bólach migrenowych. Pomaga także zwalczać bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej.

Jedna dawka to jedna tabletka. Na dzień można przyjąć do trzech tabletek zachowując 4-godzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 roku życia. Lek dostępny jest wyłączenie w aptekach. Nie należy rozgryzać tabletki.

Ibuprom Max Sprint skład:

Substancją czynną jest ibuprofen.
Pozostałe substancje pomocnicze to: makrogol 600, potasu wodorotlenek, żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona.

Ibuprom Zatoki – Tabletki powlekane

Ibuprom Zatoki tabletki powlekane to lek na ból i niedrożność zatok, którego głównymi składnikami są:

  • ibuprofen – szybko usuwa ból, wykazuje działanie przeciwzapalne. Jedna tabletka zawiera maksymalna dawkę tego składnika,
  • fenylefryna – udrożnia nos, usuwa uczucie ucisku. Jedna tabletka zawiera maksymalna dawkę tego składnika,

Działanie preparatu polega na udrożnianiu nosa, zwalczaniu bólów głowy związanych z niedrożnością zatok, a także na zmniejszaniu gorączki towarzszącej grypie i przeziębieniu.

Jedna dawka stanowi 2 małe drażetki, które zaczynają działać już po 30 minutach od zastosowania. Na dzień można przyjąć do 6 tabletek. Miedzy kolejnymi dawkami należy zachować 4-godzinny odstęp. Lek przeznaczony jest dla osób powyżej 12 roku życia. Nie wolno przyjmować leku dłużej niż przez 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Ibuprom Zatoki tabletki powlekane skład:

1 tabletka powlekana zawiera:

substancję czynną: ibuprofen 200mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30mg.

substancje pomocnicze: celuloza sproszkowana (Elcema P-100), celuloza sproszkowana (Elcema – F-150), skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, guma Guar, talk, kroskarmeloza sodowa, krospowidon, krzemionka koloidalna uwodniona, olej roślinny utwardzony, skład otoczki: hydroksypropyloceluloza, makrogol 400, talk, żelatyna, sacharoza, kaolin, cukier konfekcjonowany (mieszanina sacharozy i skrobi kukurydzianej), wapnia węglan, Opaglos Clear GS-2-0750 (mieszanina wosku Carnauba, wosku białego i etanolu skażonego metanolem), guma akacjowa, Opalux Brown AS-16518 (mieszanina sacharozy, tytanu dwutlenku E171, laku żółcieni pomarańczowej E110, laku czerwieni allura E129, laku indygotyny E132, powidonu, sodu benzoesanu E211).

Jaka jest Twoja ocena ?
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj opinie