Paracetamol DOZ, 500 mg, tabletki, 20 szt. to lek, który mogą stosować dzieci od 6 roku życia oraz dorośli. Preparat należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wytycznymi znajdującymi się na ulotce.

Dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli mogą przyjąć na dobę do ośmiu tabletek (jednorazowo dwie tabletki), zachowując czterogodzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Dzieci od 6 do 12 roku życia mogą zastosować do czterech tabletek na dobę (jednorazowo od pół do jednej tabletki), zachowując czterogodzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Jeżeli bóle nie ustąpią po trzech dniach należy zgłosić się do lekarza.

Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Może być stosowany przy bólu głowy, bólu gardła, migreny, bólu zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnych miesiączkach, przeziębieniu i stanach grypopodobnych. Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, u których występuje uczulenie na jakikolwiek z jego składników.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Jaka jest Twoja ocena ?
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj opinie