Gripex to kompleksowy lek na przeziębienie i grypę, w którym połączono trzy silne substancje aktywne, którymi są:

  • paracetamol – zwalcza bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy,
  • pseudoefedryna – udrożnia nos, hamuje katar i ułatwia oddychanie, likwiduje obrzęk śluzówki.
  • dekstrometorfan – łagodzi suchy kaszel.

Gripex – Tabletki powlekane zastosowanie

Dzieci powyżej 12 roku życia mogą przyjąć 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę, co oznacza, że dopuszczalną dobową dawką jest 8 tabletek. Osoby od 6 do 12 roku życia mogą przyjąć jedną tabletkę co 3-4 godziny. Dopuszczalna dobowa dawka w tym przypadku to cztery tabletki. Lek można stosować niezależnie od posiłków. Nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Podczas stosowania preparatu należy zachować szczególną ostrożność podczas obsługi urządzeń mechanicznych i podczas prowadzenia pojazdów. Nie należy przyjmować leku po spożyciu alkoholu.

Gripex Max – Tabletki powlekane

Gripex Max to najsilniejszy, kompleksowy lek na przeziębienie i grypę, w którym połączono trzy silne substancje aktywne, którymi są:

  • paracetamol – zwalcza bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy,
  • pseudoefedryna – udrożnia nos, hamuje katar i ułatwia oddychanie, likwiduje obrzęk śluzówki.
  • dekstrometorfan – łagodzi suchy kaszel.

Gripex Max – zastosowanie i dawkowanie:

Dzieci powyżej 12 roku życia mogą przyjąć 1-2 tabletki 3-4 razy na dobę, co oznacza, że dopuszczalną dobową dawką jest 8 tabletek. Lek można stosować niezależnie od posiłków. Nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Podczas stosowania preparatu należy zachować szczególną ostrożność podczas obsługi urządzeń mechanicznych i podczas prowadzenia pojazdów. Nie należy przyjmować leku po spożyciu alkoholu.

Gripex Max – dawkowanie:

1 tabletka zawiera paracetamol 500 mg, chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg oraz bromowodorem dekstrometorfanu 15 mg oraz substancje pomocnicze: powidon, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, skrobia żelowana, kwas stearynowy, krzemu dwutlenek koloidalny.

Otoczka: hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, lak glinowy z tartrazyną, makrogol 400. nadruk: szelak, żelaza tlenek czarny, alkohol N-butylowy, alkohol izopropylowy, amonu wodorotlene, glikol propylenowy.

Gripex SinuCaps – Twarde kapsułki

Gripex SinuCaps to lek, dzięki któremu można zwalczyć nie tylko objawy przeziębienia i grypy, ale także chorych zatok. W jego składzie zostały zawarte dwie substancje aktywne: paracetamol i fenylefryna. Dzięki temu, lek działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, zmniejsza obrzęk błony śluzowej zatok, udrożnia nos i zatoki i umożliwia swobodne oddychanie.

Dzieci powyżej 12 roku życia mogą przyjąć 2 tabletki co 4-6 godziny, co oznacza, że dopuszczalną dobową dawką jest 12 tabletek. Lek można stosować niezależnie od posiłków. Nie powinien być przyjmowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Podczas stosowania preparatu należy zachować szczególną ostrożność podczas obsługi urządzeń mechanicznych i podczas prowadzenia pojazdów. Nie należy przyjmować leku po spożyciu alkoholu.

Gripex SinuCaps – składniki:

1 kapsułka twarda zawiera: substancje czynne: paracetamol 300,0 mg, kofeina 25,0 mg, chlorowodorek fenylefryny 5,0 mg; substancje pomocnicze: skrobia, kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, żelatyna, tytanu dwutlenek (E171), żelaza żółty tlenek (E172), błękit patentowy (E131), żółcień chinolinowa (E104).

Gripex Noc – Tabletki powlekane

Gripex Noc to lek na przeziębienie i grypę, który ma również właściwości usypiające. Należy go z tego właśnie względu zażyć tuż przed snem. Czynnymi substancjami tego preparatu są

  • paracetamol – wykazuje działanie przeciwgorączkowe. Łagodzi wszelkie objawy grypy i przeziębienia, takie jak kaszel, katar, bóle głowy, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe,
  • pseudoefedryna – zwalcza katar i udrożnia nos i ułatwia swobodne oddychanie,
  • dekstrometorfan – łagodzi uciążliwy, suchy kaszel,
  • chlorfeniramina – wykazuje działanie uspokajające i wpływa bardzo dobrze na sen.

Gripex Noc – Tabletki powlekane – dawkowanie:

Preparat należy zażyć w ilości 1-2 tabletek przed snem, niezależnie od posiłków. Nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także dzieci poniżej 12 roku życia. Podczas przyjmowania leku nie należy spożywać alkoholu. W czasie przyjmowania leku należy zachować ostrożność podczas kierowania pojazdami i korzystania z urządzeń mechanicznych.

Gripex Hot – Proszek do sporządzania roztworów

Gripex Hot to preparat na przeziębienie i grypę dostępny w postaci saszetek. Jego głównymi składnikami są:

  • paracetamol – wykazuje działanie przeciwgorączkowe. Łagodzi wszelkie objawy grypy i przeziębienia, takie jak kaszel, katar, bóle głowy, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe,
  • fenylefryna – usuwa obrzęk błon śluzowych nosa. Dzięki temu dochodzi do udrożnienia nosa, zahamowany zostaje katar i nie ma problemów ze swobodnym oddychaniem,
  • witamina C – wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego.

Gripex Hot – dawkowanie

Jedną saszetkę preparatu należy zażywać co 4-6 godziny. Jej zawartość należy rozpuścić w szklance gorącej wody i wypić po przygotowaniu. Na dzień można przyjąć do 6 saszetek. Lek można zażywać niezależnie od posiłków. Nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także dzieci poniżej 12 roku życia. Podczas przyjmowania leku nie należy spożywać alkoholu.

W czasie przyjmowania leku należy zachować ostrożność podczas kierowania pojazdami i korzystania z urządzeń mechanicznych.

Gripex Hot MAX – Proszek do roztworu doustnego

Gripex Hot MAX to preparat, który warto stosować przy wystąpieniu najsilniejszych objawów grypy i przeziębienia. Jego głównymi składnikami są:

  • paracetamol – wykazuje działanie przeciwgorączkowe. Łagodzi wszelkie objawy grypy i przeziębienia, takie jak kaszel, katar, bóle głowy, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe,
  • fenylefryna – hamuje katar i udrożnia nos, a także wpływa na swobodne oddychanie,
  • witamina C – wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego.

Gripex Hot MAX – dawkowanie

Jedną saszetkę preparatu należy zażywać co 4-6 godziny. Jej zawartość należy rozpuścić w szklance gorącej wody i wypić po przygotowaniu. Na dzień można przyjąć do 4 saszetek. Lek można zażywać niezależnie od posiłków. Nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także dzieci poniżej 12 roku życia. Podczas przyjmowania leku nie należy spożywać alkoholu.

W czasie przyjmowania leku należy zachować ostrożność podczas kierowania pojazdami i korzystania z urządzeń mechanicznych.

Gripex Hot MAX – składniki:

1 saszetka zawiera:

  • substancje czynne: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg.
  • substancje pomocnicze: sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, potasu acesulfam (E 950), aromaty cytrynowe, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa.

Gripex Hot Zatoki – Proszek do sporządzania roztworu

Gripex Hot Zatoki to środek, który w znakomity sposób udrożnia zatoki i szybko zwalcza pozostałe objawy przeziębienia. Jego głównymi składnikami są:

  • paracetamol – wykazuje działanie przeciwgorączkowe. Łagodzi wszelkie objawy grypy i przeziębienia, takie jak kaszel, katar, bóle głowy, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe,
  • pseudoefedryna – zwalcza katar i udrożnia nos i ułatwia swobodne oddychanie,
  • dekstrometorfan – łagodzi uciążliwy, suchy kaszel,
  • chlorfeniramina – wstrzymuje wylewanie się wydzieliny z nosa.

Gripex Hot Zatoki – składniki i dawkowanie:

Jedną saszetkę preparatu należy zażywać co 4-6 godziny. Jej zawartość należy rozpuścić w szklance gorącej wody i wypić po przygotowaniu. Na dzień można przyjąć do 4 saszetek. Pierwsze efekty jego działania można zobaczyć już po 10 minutach od zastosowania. Utrzymują się one do 6 godzin. Lek można zażywać niezależnie od posiłków. Nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także dzieci poniżej 12 roku życia. Podczas przyjmowania leku nie należy spożywać alkoholu.

W czasie przyjmowania leku należy zachować ostrożność podczas kierowania pojazdami i korzystania z urządzeń mechanicznych.

Gripex Control – 500 mg + 50 mg, tabletki 12 szt

Gripex Control to preparat, który zwalcza pierwsze objawy przeziębienia. Głównymi jego składnikami są:

  • paracetamol – wykazuje działanie przeciwgorączkowe. Łagodzi wszelkie objawy grypy i przeziębienia, takie jak kaszel, katar, bóle głowy, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe,
  • kofeina – przyspiesza działanie paracetamolu, zwalcza objawy ogólnego rozbicia i wpływa pozytywnie na zdolności kojarzenia. Niweluje również zmęczenie.

Gripex Control – dawkowanie

1-2 tabletki preparatu można zażywać co 4-6 godziny. Na dzień można przyjąć do 8 tabletek. Lek można zażywać niezależnie od posiłków. Nie powinny go przyjmować kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także dzieci poniżej 12 roku życia. Podczas przyjmowania leku nie należy spożywać alkoholu.

Jaka jest Twoja ocena ?
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj opinie